ZAPOWIEDŹ | 08
<< | ^ | >>

Ostatnimi czasy twórcy gier po prostu zasypują nas kolejnymi tytułami, a większość z nich to gry naprawdę dobre. Często zdarza się też, że dany tytuł ma dwie a nawet więcej odsłon. Tym razem przed nami kolejny sequel, kontynuacja znanego dużej liczbie osób cRPG.

Niewątpliwie pierwsza część gry nie przeszła sobie ot tak, bez żadnego echa wśród graczy, przeciwnie, tytuł zyskał wiele milionów fanów na całym świecie, co oczywiście zachęciło autorów do wydania drugiej części gry.

Franek lubił bawić się z kolegami w berka...

Ludzie z Piranha Bytes postanowili uczynić z Gothic 2 kontynuację przygód z pierwszej części, ale uwaga - nie będziemy mieli możliwości importu postaci z poprzedniczki. Po tym jak tarcza nad miastem zniknęła i zapanował wreszcie spokój znowu zaczynają się kłopoty i to wcale nie małe. Szczegółów dowiecie się jednak dopiero po odpaleniu gry, która raczej nie pozwoli się nudzić. Ma na to wpłynąć oprawa graficzna, muzyczna no i fabuła. Zacznę może od krótkiej charakterystyki grafy, która ma działać na mocno zmodyfikowanym silniku pierwszej części. Krótko można powiedzieć, że jest powalająca, oczywiście pełne 3D. W G2 zobaczymy o wiele większe lokacje niż w części poprzedniej, brudne wioski mają się przeobrazić w kolorowe osady, po których aż miło będzie pobiegać. Obiekty będą lepiej oteksturowane i bardziej szczegółowe - oby tylko nie odbiło się to na kosmicznych wymaganiach.

... ale pewnego razu pobiegł za daleko...

W czasie naszej podróży zmianie ulegać będzie pogoda - tu ciekawostka, deszcz będzie zmieniał kierunek razem z wiejącym wiatrem.
Autorzy zastanawiają się też nad tym, jak wykorzystać zmianę pór dnia - być może nasz bohater będzie musiał w nocy spać, żeby zregenerować siły. Co do bohaterów, do naszej dyspozycji zostaną oddane trzy klasy postaci: mag, paladyn i zupełna nowość, łowca smoków. Rzecz jasna, każdego będą charakteryzowały inne umiejętności. Niestety na temat muzyki i dźwięków wiele nie można na razie powiedzieć. Na oficjalnej stronie Piranha Bytes WWW.piranha-bytes.com/gothic2/content_english/home.php możecie znaleźć pliczek MP3 z utworem przewodnim gry. Są tu też 2 części trailer'a - całkiem fajne. Dobra, teraz sztuczna inteligencja mająca też ulec zmianie w stosunku do G1. To, co mi się najbardziej spodobało to "mądre stwory", przykład: gdy pojedyncza, słaba jednostka zobaczy naszego przypakowanego bohatera z orężem trzy razy większym od niego od razu zrezygnuje z walki i ucieknie do lasu. Ludzie, z którymi przyjdzie nam współpracować też nie mają być wcale głupi, przede wszystkim to od dialogów będzie zależało to czy uzyskamy pomoc czy nie.

... spotkał jednak nowego przyjaciela z którym mógł naprawdę się zabawić

Nie chodzi tu o pomoc w walce, bo w G2 nie będzie możliwości tworzenia drużyny, ale jakieś drobne uczynki zawsze się na coś przydadzą. Ponadto każdy quest ma mieć kilka dróg rozwiązania, przez co w grę będzie można zagrać kilka razy i nie narzekać na nudę i jednoliniowość. G2 ma być też wykonany w sposób, który pozwoli się dobrze bawić osobom, które nie mają zielonego pojęcia o co chodziło w części pierwszej. Autorzy zapowiadają również poprawę sytemu sterowania i kamer, co w jedynce było dla wielu osób kłopotliwe. Na to wszystko przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać aż o wiosny.
SZYNA