RZUT OKIEM | 03
<< | ^ | >>


IMPOSSIBLE CREATURES

IMPOSSIBLE CREATURES

Kolejna gierka twórców świetnie przyjętego przez prasę Homeworld. Stwórz i kontroluj armie w połowie-żywych zwierząt aby obronić planetę... przed szaleńcem (gdzie ja to już widziałem). Gra będzie oferować masę złożonych taktyk bojowych, piękną grafikę, ogromny świat gry oraz to co najlepsze, czyli możliwość łączenia ze sobą dowolnych gatunków zwierząt, które potem będzie można wykorzystać do walki.
Premiera I kwartał 2003.
NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCE SIĘ GRY W ANGLII:


1. Grand Theft Auto: Vice City (Take-Two Interactive)
2. FIFA 2003 (Electronic Arts)
3. Lord Of The Rings: The Two Twoers (Electronic Arts)
4. Harry Potter - Chamber of Secrets (Electronic Arts)
5. WWE Smackdown! Shut Your Mouth (THQ)
6. Tony Hawk's Pro Skater 4 (Activision)
7. Colin McRae Rally 3 (Codemasters)
8. Pro Evolution Soccer 2 (Konami)
9. Grand Theft Auto 3 (Take-Two Interactive)
10. LMA Manager 2003 (Codemasters)
11. Ratchet & Clank (SCE)
12. Red Faction II (THQ)
13. Wipeout Fusion (SCE)
14. Hitman 2: Silent Assassin (Eidos)
15. Gran Turismo 3 (SCE)

Hmmm....jeszcze 2 lata temu na takiej liście ledwo były 3 tytuły konsolowe. Czyżby zbliżał się koniec ery gier komputerowych?


PLANETSIDE

PLANETSIDE

Chyba moda na gry "tylko on-line" staje się coraz bardziej powszechna. Dowodem na to jest nowe dziecko firmy Verant. Planetside będzie kosmicznym FPP, w którym będziemy toczyć masowe walki (do 500 graczy!) na jednym z 13 kontynentów. Gierka ma posiadać ogromną ilość broni oraz pojazdów (przecież jakoś się trzeba po takim terenie poruszać). Jeśli ktoś grał w Tribes 2 to wie co się święci. Gra ma się pojawić jeszcze pod koniec roku.


SAVAGE

SAVAGE

Kolejny tytuł multiplayer-only, tym razem w klimatach fantasy. Savage będzie połączeniem RTS-a i gry akcji. W grze będziemy mogli postawić się po jednej z walczących stron: ludzi lub potworów. W Savage jak w każdym RTS-ie będziemy mogli wybudować bazę, by następnie usprawnić nowe techniki walki i ruszyć do boju. Lecz podczas bitwy gra będzie się stawać klasycznym TPP. Nie zabraknie krojenia, cięcia, szlachtowania i strzelania :) Nasi bohaterowie będą także posiadać tzw. "drzewko umiejętności" typowe dla gier RPG. Autorzy obiecują piękną grafikę (i tu nie kłamią, zobaczcie screena!) oraz rozległy świat. No cóż wszystkiego po trochu, co z tego wyjdzie? Pożyjemy zobaczymy...


BREED

BREED

Breed będzie "powalającą, innowacyjna, futurystyczną strzelanką" - jak to określają twórcy [czyli FPP :) ]. Gra będzie oferować dużą swobodę ruchu i prosty interface. Widok z 1 jak i 3 osoby, możliwość poruszania się pojazdami. Oraz walkę na ziemi jak i w kosmosie (!). Poza tym Breed dostarczy nam ponad 30 godzin czystej akcji w 25 misjach. A cel? Prosty jak konstrukcja cepa. - uratuj Ziemię przed najazdem obcych. Czego można chcieć więcej? ;)SPADEK FORMY U NVIDII?
Wszystko wskazuje na to że nVidia nie dotrzyma swojej tradycji wydawania nowej karty graficznej co 6 miesięcy :) Premiera ich najnowszego dziecka, GeForce FX została przełożona na marzec... powody? Któż wie? Chyba chłopaki z ATI nie sabotują prac największego wydawcy kart graficznych :]DODATKI DO NEVERWINTER NIGHTS


NEVERWINTER NIGHTS

To chyba najlepsza wiadomość jaką słyszałem odnośnie NWN od dłuższego czasu. Bio Ware wydaje nie jeden lecz DWA dodatki do swojej najnowszej gry. Jeden będzie tworzony we współpracy z firmą Flood Gate. Dodatki będą oferować nowe klasy postaci, czary, zaklęcia a nawet zdolności. Pierwszy z dodatków będzie się nazywać "The Shadow of Undrentide" natomiast nazwy drugiego twórcy jeszcze nie ujawnili...


XIII

XIII

Hmmm... chyba nadchodzi jakaś nowatorska i ciekawa gra FPP. XIII bo taką nosi nazwę nowy produkt Ubi Soft będzie shooterem FPP w klimatach komiksowych. Rysunkowa oprawa graficzna, kolorowe wnętrza, dziwaczne wyglądy broni czy charakterystyczne dla komiksów napisy w "dymkach" będą w tej grze codziennością. Takie możliwości daje technika cell shadingu. Oprócz tych wszystkich bajerów twórcy obiecują odchodzącą od schematów rozgrywkę i zawiłą fabułę.
Premiera ma mieć miejsce jeszcze w pierwszym kwartale 2003 roku.


AL CAPONE POWRACA?
Spellbound twórcy między innymi Desperados czy Robin Hood: The legend of Sharewood, zapowiedzieli że pracują nad nową grą toczącą się w "gangsterskich" latach 30 o nazwie "Al Capone". Na razie niewiele wiadomo prócz tego że gra będzie "RTS-em z większą ilością RPG niż Robin Hood i większą dawką akcji. Będzie przedstawiać walkę pomiędzy gangsterami a policją" Co z tego wyjdzie nie wiedzą chyba sami twórcy lecz powiedzieli że będą informować o postępach nad grą na bieżąco.


BRUTALNE GRY
Amerykańska witryna o nazwie The Lion & Lamb Project która zajmuje się odnajdywaniem i zakazywaniem sprzedaży różnych produktów które wg. nich nie nadają się dla dzieci powiększyła ostatnio swoją "czarną listę". Nowe produkty to gry komputerowe takie jak: Mike Tyson Boxing, Duke Nukem Advance, Timesplitters 2, James Bond 007: NightFire i Grand Theft Auto: Vice City. Ofkoz GTA jest absolutnym królem tego zestawiania, twórcy dawno nie widzieli tak strasznej i brutalnej gry :P


HEGEMONIA

HEGEMONIA

Dobry news dla tych którzy obawiali się wysokich wymagań najnowszej gry Digital Reality. Podobno Hegemonia będzie już działać na PIII 600, 128 MB pamięci i GeForce2. Czy to wszystko jest prawdą dowiemy się po premierze gry. Dystrybutorem w Polsce jest LEM.